Pekingská univerzita otevírá „Institut Pásu a cesty”, vedený Školou managementu Guanghua

April 23, 2018

Responsive image

PEKING, 24. dubna 2018 /PRNewswire/ — Na podporu čínské národní Iniciativy pásu a cesty (BRI) oznámila Pekingská univerzita na svém ceremoniálu v pátek 20. dubna 2018 otevření nového Institutu Pásu a cesty (Belt and Road Institute). Institut bude veden špičkovou univerzitní školou Guanghua School of Management.

Pro vyjádření široké podpory institutu se zahajovacího ceremoniálu zúčastnil ZHENG Jianbang, místopředseda Národního výboru Čínské lidové politické konzultační konference; ZHAO Ai, ředitel Úřadu pro všeobecné záležitosti řídicí skupiny pro Iniciativu pásu a cesty; WANG Dinghua, ředitel odboru vzdělávání učitelů ministerstva školství; klíčoví administrátoři Pekingské univerzity a představitelé vlád a ředitelé společností z celého světa.

Iniciativa BRI byla představena v roce 2013 jako způsob řízení hospodářského rozvoje v zemích, které obklopují staré čínské obchodní trasy hedvábné stezky, včetně zemí Asie, severní a východní Afriky a Evropy. Během zahajovacího ceremoniálu Institutu Pásu a cesty WANG Bo, viceprezident Pekingské univerzity, ocenil rostoucí mezinárodní roli Číny jako kontextu pro vytvoření Institutu: „Čínský rozvoj vstoupil od reformy a otevření země před čtyřiceti lety do nové fáze. Čína je v podstatě spojená se zbytkem světa.”

Institut poskytne vzdělávací příležitosti budoucím předním představitelům zemí iniciativy BRI, bude provádět výzkumy spojené s projekty BRI a bude sloužit jako platforma pro mezilidskou výměnu. Dosažení těchto cílů bude zahrnovat interdisciplinární koordinaci globálně uznávaných obchodních odborníků školy managementu Ghuanghua Pekingské univerzity a akademických zdrojů ostatních fakult Pekingské univerzity, které jsou na světové úrovni.

Při představení budoucích plánů pro nábor studentů LIU Qiao, děkan školy Guanghua Pekingské univerzity, uvedl: „V roce 2018 začneme přijímat ambiciózní a talentované jedince se silnými vůdčími schopnostmi a globálními představami ze zemí BRI”. Příchozí studenti se zpočátku mohou hlásit na bakalářský program školy Guanghua Pekingské univerzity, mezinárodní programy MBA a EMBA a globální manažerské vzdělávací programy bez získaného titulu. V následujících letech budou přidávány další programy.

Škola managementu Guanghua začala hledat partnery na podporu poslání institutu. Finanční podpora poskytovaná partnery umožní institutu vybudovat své učební osnovy a poskytnout plná stipendia pro studenty přijaté do jeho programu. Společnosti nebo jednotlivci, kteří mají zájem o spolupráci s Institutem Pásu a cesty, mohou kontaktovat školu Guanghua Pekingské univerzity, aby se seznámili s příležitostmi. Studenti, kteří mají zájem o přihlášení na některý z programů institutu, mohou zaslat e-mail na adresu deans@gsm.pku.edu.cn.

SOURCE Peking University Guanghua School of Management

Category: Precious Metals