Uniwersytet Pekiński otwiera Instytut Pasa i Drogi pod przywództwem szkoły zarządzania Guanghua

April 23, 2018

Responsive image

PEKIN, 23 kwietnia 2018 r. /PRNewswire/ — W ramach wsparcia dla chińskiej, krajowej Inicjatywy Pasa i Drogi Uniwersytet Pekiński ogłosił otwarcie nowego Instytutu Pasa i Drogi w trakcie uroczystości, która odbyła się w piątek 20 kwietnia 2018 r. Instytut będzie działał pod przywództwem wysoko notowanej szkoły zarządzania PKU Guanghua.

Potwierdzając wsparcie dla nowego Instytutu, w uroczystości wzięli udział Zheng Jianbang, wiceprezes Komitetu Krajowego Chińskiej Ludowej Konsultatywnej Rady Politycznej, Zhao Ai, dyrektor biura kierowniczego grupy sterującej Inicjatywy Pasa i Drogi, Wang Dinghua, dyrektor wydziału Ministerstwa Edukacji do spraw kształcenia nauczycieli, główni pracownicy Uniwersytetu Pekińskiego oraz przedstawiciele rządu oraz dyrektorzy firm z całego świata.

Inicjatywa Pasa i Drogi została powołana w roku 2013 jako sposób na napędzenie wzrostu gospodarczego w krajach leżących na dawnych trasach handlu jedwabiem w Chinach, w tym w krajach w Azji, Afryce północnej i wschodniej oraz Europie. W trakcie uroczystego otwarcia Instytutu Pasa i Drogi wiceprezes Uniwersytetu Pekińskiego Wang Bo podkreślił rosnące znaczenie Chin na świecie w kontekście utworzenia Instytutu: „od czasu reformy i otwarcia się kraju czterdzieści lat temu rozwój Chin przeszedł do kolejnego etapu, Chiny stały się nieodłącznie związane z resztą świata”.

Instytut zapewni możliwości edukacyjne na potrzeby przyszłych liderów w krajach związanych z Inicjatywą Pasa i Drogi, a także będzie prowadzić badania związane z projektami w ramach Inicjatywy oraz będzie służyć za platformę wymiany. Realizacja tych trzech założeń wymaga koordynacji międzydyscyplinarnej między uznanymi na całym świecie ekspertami szkoły zarządzania PKU Guanghua a naukowcami z innych wydziałów uniwersytetu.

Przedstawiając plany rekrutacji studentów, rektor szkoły zarządzania PKU Guanghua Liu Qiao nadmienił, że „w 2018 r. rozpoczniemy rekrutację ambitnych i światłych studentów z krajów związanych z Inicjatywą Pasa i Drogi, którzy wyróżniają się rozbudowanymi zdolnościami przywódczymi i globalną wizją”. Nowi studenci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie, międzynarodowe MBA oraz EMBA w PKU Guanghua. Szkoła zarządzania oferuje także programy edukacji kadry zarządzającej niepowiązane ze studiami. W przyszłości zostaną udostępnione dodatkowe kierunki.

Szkoła zarządzania PKU Guanghua rozpoczęła poszukiwanie partnerów do realizacji misji Instytutu. Wsparcie finansowe ze strony partnerów umożliwi Instytutowi opracowanie programu nauczania i zapewnienie stypendiów dla przyjętych studentów. Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane podjęciem współpracy z Instytutem Pasa i Drogi mogą skontaktować się z uczelnią PKU Guanghua, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Studenci zainteresowani przyjęciem na studia mogą dowiedzieć się więcej na temat kierunków pod adresem deans@gsm.pku.edu.cn.

SOURCE Peking University Guanghua School of Management

Category: Precious Metals